Meme Kanseri


Meme kanseri bütün orta yaş kadınların kabusudur, özellikle menopoza giren kadınlarda, daha yoğun görülür. Meme kanseri prekürsörü ile meme kanseri arasındaki en önemli fark, kanser hücrelerinin doku sınırını aşmaması ve vücuda yayılmaması dır. Pendik escort. Uzmanlar, kanseri tamamen ortadan kaldırmak için ameliyatı tavsiye ediyor.Meme koruyuculu ameliyat sonrası, takip eden ışınlama önerilir. İlaveten, ilaçlar kullanılabilir: kemo, antihormonlar, antikorlar meme kanseri tedavisinde verilen ilaçlardır. Erken evre meme kanseri genellikle tedavi edilebilir. Patolojik olarak değiştirilmiş hücreler doğal doku sınırlarını aşarsa, tümör meme kanseri olarak adlandırılır. “Erken evre meme kanseri” terimi şu durumlarda kullanılır:
* Meme kanseri saptanabilir fakat metastaz yoktur,
* tümör çok büyük değildir,
* Bitişik lenf düğümlerinde Tumorabsiedlung sadece biraz genişletilmiş haldedir,Erken evre meme kanseri genellikle tedavi edilebilir. Kanser gelişimi, kanser hücrelerinin türüne bağlıdır. Bazı tümörler yavaş büyür. bazıları hızla ilerler ve diğer organlara yayılır. Buna göre, tedavi seçenekleri farklıdır. Kesin tanı konulduktan sonra, tümörün oluşturduğu tehlike daha tahmin edilebilir.
Meme Kanseri Tedavisi
Kadınlarda meme kanseri varsa, ameliyatla kanser hücrelerinin istila ettiği bölgeden alınması gerekir. Tüm memeye yayılmışlarsa tüm meme alınır. Tehlikeli olan durum, bu meme kanserine yol açan habis hücrelerin, başka organlara sıçraması ve onları tahrip etmesidir. Öncelikli olarak erken teşhis edildiğinde, meme kanseri ameliyatla kolayca tedavi edilebilir. Bazı ilaçlar bazı kadınlarda nüks riskini azaltır: kemoterapi, anti hormonlar veya antikorlar tedavi için verilir.


0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meme Kanseri

log in

reset password

Back to
log in